Efsina Himalaya Tuzu İyotlu İnce 600 Gr

Fiyat : ₺31,68(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 13
:

Himalaya Tuzu Faydaları 


Himalaya Dağları’nın kristal meyvesi Himalaya tuzu, insan vücudundaki elementlerin hemen hemen tamamını bünyesinde barındıran doğal şifa kaynağıdır. Sıradan bir tuzun ötesinde özellikleri bulunan bir kaya tuzudur. Fiziksel, kimyasal, ruhsal ve bedeni olarak sayısız faydası bulunduğu belirtiliyor. Yerinde, gerektiği kadar ve bazı amaçlariçin kullanıldığında bir şifa kaynağı olabilen himalaya tuzu, gereğinden fazla tüketilince zararlı bir madde haline gelebiliyor.


**Denizlerin kuruması sonucu çökelen tuzların lavlarla kaplanması ve uzun yıllarboyunca yüksek basınç altında kristalleşmesiyle oluşur.

**Çok keskin bir tadı vardır

**İşlenmeden doğal olarak tüketilebilir.

**Suda çözüldüğünde kimyasal ve moleküler yapısı değişmez.

**Kristalize bir molekül yapısı vardır.  

**Bünyesinde yaklaşık 10 farklı mineral bulunur.


Yüksek oranda halit; yani sodyum klorür (NaCl) minerali içerir. Halit içeriği yüzde 95-98 civarındadır. Evoropit, silvit ve polihalit gibi mineraller de içeriğinde bulunur. Polihalit; yani potasyum, kalsiyum, magnezyum, kükürt, oksijen ve hidrojen elementlerinden oluşan mineralin içeriği de yüzde 2-4 civarındadır. Ayrıca yüzde 0,01 oranında florür, yüzde 0,01 de iyot içerir. Bu minerallerdeki elementler dışında eser miktarda demir, bakır, krom, arsenik, molibden, nikel ve nadir toprak elementleri gibi elementler de içerir. Bünyesindeki ana mineral elementleri ve eser miktardaki elementlerin toplam sayısı 84’tür.

**Himalaya tuzu, genel sağlık için her gün tüketilebilir. Kür olarak kullanılacaksa bir miktar Himalaya tuzu yarım bardak suyun içinde erimeye bırakılır. Eriyen tuz, sabah akşam içilerek kullanılabilir. Himalaya tuzunun yemeklerle birlikte pişirilmesi tavsiye edilmiyor. Çünkü pişirme sıcaklığında bünyesindeki mineraller yok oluyor. Bu sebeple yemek piştikten sonra sofra tuzu gibi yemeklerin üzerine serpilerek tüketilebilir.


Siparişleriniz 1-3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. 24 saatte kargoya verilen ürünlerin hızlı teslimatları hafta sonu ve resmi tatiller hariçtir. Yüksek sezon ve indirim zamanlarında yoğunluktan dolayı teslimat süreleri uzayabilir. Şehir merkezleri dışında kalan adreslere olan süreler teslimat adresine göre farklılık gösterebilir. Siparişinizin onaylanmasından sonra "Hesabım" bağlantısı üzerinden siparişlerinizi görüntüleyebilir, durumları hakkında bilgi sahibi olabilir ve kargoya verildikten sonra kargo takibi yapabilirsiniz.

Çerez Kullanımı