Şifalı Yemekler
Şifalı Yemekler

Şifalı Yemekler (Ahmet & Elmas Maranki )

Fiyat : ₺30,00
Toplam Stok Adedi : 0
:

Kozmik Bilim ekibi (KOBİK) aralıksız süren çalışmalarını Yaşam Enerjisi dizisinin beşinci kitabı olan "Kozmik Bilim Işığında Şifalı Yemekler”kitabınıuzun çalışma ve emekler sonucu siz okuyucularıyla buluşturdu.

Kozmik Bilim Işığında Şifalı Yemekler isimli kitabın amacı karın doyurmak değil, sağlıklı beslenmeyi sağlamaktır. Bu hususta Tıp biliminin kurucusu ünlü hekim Hipokrat, "Yemeklerimiz ilaçlarımızdır. İlaçlarımız yemeklerimizdir” diyerek insan için bu çok önemli meseleye ışık tutmuştur.

Kozmik Bilim penceresinden bakıldığında yemeklerin sadece karın doyurmak amacıyla yenmediği, yemeklerin bedenimize, ruhumuza verdiği şifaların yanında, tefekkür boyutunu da ortaya çıkarmasıdır.

Anadolu insanı olarak şifalı ve zengin bir yemek kültürümüz vardır. Orta Asya’dan başlayan göçlerle Selçuklu, Osmanlı ve Anadolu’ya dayanan bu zengin yemek kültürümüz yemeklerimiz bütün dünya milletleri tarafından da çok beğenilmektedir.

Unutmayalım ki bizim yemek kültürümüz dünyada eşi benzeri olmayan Türk-İslam kültürünün meczedilmesiyleortaya çıkmıştır.

 

Zikredilen bilgiler ışığından yola çıkan, Ahmet Maranki ve Elmas Marankiliderliğindeki Kozmik Bilim (KOBİK) ekibi, 19 Mayıs Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Executive Şef Sedat Çat ustanınyemekleri güzel mutfak uygulamalarıyla da süsleyerek göz ve damak zevkinize uygun hale getirdiği  "Kozmik Bilim Işığında Şifalı Yemekler” kitabı,Türk-İslam kültüründe örneği olmayan bir kaynak eser niteliği taşımaktadır.

 

Kitabın önsözünde de görebileceğiniz pek çok tarifin yanı sıra;

 

  • Her yaştaki çocuklarımız için

Tabii mamaların , çorbaların , yemeklerın , meyve ve sebze sularının , şerbetlerin ve diğer yiyeceklerin hazırlanması.

  • Hamileler, çocuklar, ihtiyarlar, gençler ve farklı mizaçların neleri yiyip neleri yememesi gerektiğine dair metodtlar.
  • Meyve ve sebze sularının şifa etkisini kaybetmeden hazırlanması,
  • Meyve ve sebzelerin sağlıklı pişirilme metodları,
  • Hangi mevsimde nelerin yenmesinin şifa olacağı,
  • Bitkilerin içindeki besin değerleri (vitamin, mineral ve enzim vs.),
  • Hangi besinlerin hangileriyle pişirildiğinde sağlıklı karışımlar meydana getirdiği,
  • Öğün sayısı, yeme vakitleri, sağlıklı beslenme listeleri bulacaksınız.

 

 

Satışları milyona varan "Yaşam Enerjisi, Masajla Mucizevî Tedaviler, Noktalarla Mucizevî Tedaviler ve Kozmik Bilim Işığında Şifalı Bitkiler”kitaplarından sonra hazırlanan bu eser, sağlıklı beslenmenize katkı yapması dileğiyle..

 

"Sizin en hayırlınız  insanlara en faydalı olanınızdır "
Çerez Kullanımı