Mutfak Kitap Ekşi Mayalı Ekmek Eğitimi

Sosyal medyada Mutfak Kitap ile başlayan “ekşi mayalı ekmek” serüveninde geniş kitlelere ulaşmamızla ortaya çıkan farkındalığı, Ekşi Mayalı Ekmek Eğitimlerimiz ile daha da fazla insana aşılamak için hazırız. %100 ekşi mayalı ekmek yapma konusundaki bilgi ve deneyimlerimiz, yalnızca Mutfak Kitap takipçileri ve eğitime gelenlerle sınırlı kalmamalı. Zira dünyanın en çok ekmek tüketen üçüncü ülkesinde yaşıyorsak ve ekmeğin yaşadığı değişim ile ciddi sağlık tehditlerinin hedefi haline geldiysek, ekmek konusunda anlatacaklarımız da ülkemiz için çok çok önemli demektir.

Ekşi Mayalı Ekmek Eğitimi sırasında ekmeğin tarihinden, ekşi mayanın ilk ortaya çıkışından başlayacak; ardından bir buğday tanesinin derinlerine yolculuk edeceksiniz. Buğdayı anlamak ekmeğin tüm sırlarını size fısıldayacak. Evrende hiç bir şey öylesine yer almaz. Gluten de bunlardan biri! Ancak nasıl işlendiği önemli! Bu kitapta son zamanlarda adı sıkça alınan gluten hakkında bilinmeyen gerçeklere değineceğiz. Bunun ardından ekmek yapımına ve ekşi mayaya dair her şeye görsel anlatımlı tariflerde yer vereceğiz.

Ekmek yalnızca bir besin değildir. Bir nimet ve bereketi temsil eden bir semboldür. Bu yüzden ekmeği anlamak için ona gönül gözüyle bakmak gerekir. Bu yüzden kültürümüzde ve tasavvufta ekmek konuları ile ekmeğin gönüllerdeki yerini kavrayacağız. Son olarak, eğitimlerime katılanları ekmek işini ilerletmek adına motive eden sözlerimi siz değerli okurlarım için de kaleme aldığım naçizane motivasyon konuşmaları ile başarıya ulaşmanın anahtarını birlikte arayacağız.

 

Daha fazlasını öğrenmeniz, tarifleri izlemeniz ve sorularınıza yanıt almanız için Mutfak Kitap’ı takip edin..

Sağlıklı ekmek tüketin, sağlıcakla kalın.

Şef İbrahim Dinç

Çerez Kullanımı