Menü

Sipariş ve Teslimat

Ödeme Yöntemleri
Banka havalesi veya EFT yaparak hesaplarımızdan herhangi birisine ödeme yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinden online olarak kredi kartlarınız ile her türlü kredi kartınıza online tek ödeme yapabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar, hemen çekilmeyecek, sadece ilgili tutar bloke edilecektir. Ürününüz faturalanıp kargoya verildiği gün kredi kartınızdan çekim işlemi gerçekleşecektir. Muhtemel sipariş iptali veya stok sorunları nedeniyle sipariş iptallerinde kredi kartınıza para iadesi yerine, sadece blokaj aynı gün kaldırılarak ödemeniz iptal edilecektir. Dolayısıyla bu süreç, firmamızın  müşterilerine geri para iadelerinin aynı gün yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Sipariş Bedeli İadesi
Siparişlerinizin olası sebeplerle iptali durumunda; MUTFAKKİTAP YAY. İNŞ. DAN. GIDA REKL. TİC. ve SAN. LTD. ŞTİ 14 iş günü içerisinde ürün bedelini hesabınıza ve/veya kredi kartınıza iade eder. Kredi kartına yapılacak iadeler banka tarafından daha sonra kartınıza iade edilebilir. Bu durumu bankanız ile teyit edebilirsiniz. İade için gerekli banka hesap bilgilerinizi ve/veya iade yapılacak kredi kartı bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak firmamız finans yetkililerine bildirmeniz gerekmektedir. Hesabınızla ilgili olarak yapmış olduğunuz yanlış ya da geç bildirimlerden kaynaklanan sorunlardan dolayı firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Teslimat
Talepleriniz sipariş sonunda belirlemiş olduğunuz teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınacaktır. İstanbul merkezli dağıtım merkezimizden ürünleri direk kendiniz teslim alabilir veya kargo firmalarıyla gönderim yapılmasını talep edebilirsiniz. Müşteri temsilcimize danışarak değişik teslimat şartları konusunda görüşebilirsiniz. Ayrıca kargo teslimatları sadece Türkiye ve KKTC için geçerli olup, KKTC teslimat fiyatlandırması ile ilgili müşteri temsilcilerimizle görüşünüz. 

Teslimat Süresi
Sipariş sonrası ödeme tamamlanmasından (havale/eft seçilmişse) sonra genelde ürünlerde tedarik sorunu yoksa üç gün içinde kargoya verilir. Ancak bazı nedenlerle tedarikçiden ürünün gecikmesi gibi durumlarda süre uzayabilir. Belirtilen ortalama teslim süreleri siparişin alınması ve hazırlanıp kargoya verilmesi arasındaki süredir. Ödemenin geç yapılması, uzaklığa bağlı veya kargo tesliminden kaynaklanan (müşterinin adreste bulunamaması, adres eksikliği vb.) gecikmeler standart teslim süreleri sözümüzün dışında olacaktır. Hızlı ve güvenli teslimatlar için lütfen verdiğiniz adresin ve telefon numaralarının doğru ve yeterli olduğuna emin olunuz. Aksi takdirde özellikle kredi kartı ödemelerinde güvenlik açısından gerektiğinde ulaşılamaması siparişinizin gecikebileceği anlamına gelebilecektir.

Ürünün Kargodan Hasarlı Gelmesi
Ürün kargo firması tarafından size ulaştığında teslimat fişini onaylamadan önce lütfen görevlinin önünde ürünü inceleyip teslim alınız. Ürünlerimiz kargo esnasında sigortalı olduğundan taşımadan oluşan hasarların tazmini kargo firmasına aittir. Ürünün hasarlı olması durumunda görevliye tutanak düzenlettirip ürünü o anda geri iade ediniz. Aksi takdirde sorumluluk kargo firmasına ait olmayacaktır.