Menü
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Aradığınız cevabı bulamadıysanız
bize yeni bir soru sorabilirsiniz..
Soru Sor
1- İade ve Değişim Şartları

İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI

Mutfakkitap İade ve Değişim Prosedürü:

Alıcı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde iade ve değişim hakkına sahiptir. İade ve değişimde ürünü tarafımıza göndermeden önce sistemden İade-Değişim Talebi oluşturmanızı ve Whatsapp hattımıza (0552 636 53 02) veya mail adresimize (info@mutfakkitap.com) bildirmeniz önemle rica olunur. İade-Değişim Talebi oluşturulmayan veya tarafımıza bildirilmeyen iadeler dikkate alınmayacaktır. İade ve değişimin gerçekleştirilebilmesi için tarafımızla iletişime geçmeniz iade değişim nedeninizi belirtmeniz gerekmektedir. İade ve değişim talebi onaylanan ve bizleri whatsapp hattımızdan veya mail adresimizden de bilgilendiren müşterilerimiz son aşama olarak faturanın ilgili bölümünü doldurup, faturanın alt kısmına isim, soy isim, telefon, imza şeklinde ürünle birlikte MNG Kargo veya Sürat Kargo şubesine giderek aşağıda belirtmiş olduğumuz bilgilerle gönderimini yapabilir. Tarafımıza bilgi verilmeden ve iade-değişim talebi oluşturmadan gönderim yapılan kargolar tekrar alıcıya geri gönderilecektir.

İade yapacak olan firma ise iade faturasını kesmesi ve tarafımıza ulaştırması gerekmektedir.

Teslimat Bilgilerimiz:

MNG Kargo müşteri numaramız: 379612016

Sürat Kargo müşteri numaramız: 1288032786

Adres: Mutfakkitap Depo: Fikirtepe Mahallesi, Mandıra Caddesi, No:11 A-Blok Dükkan No: A-5 Mandarins Rezidans Kadıköy/İstanbul

İlgili kargo müşteri numaramızı kargo şubesiyle paylaşmayı unutmayınız.

Telefon: 0 552 636 53 02

Email: info@mutfakkitap.com

 

İade ve Değişimlerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

  • Ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin ya da vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.
  • Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.
  • Müşteri, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
  • Tüketicinin özel istekleri veya onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar (üzerinde değişiklik/ilaveler yapılarak kişiye/kişisel ihtiyaçlara özel hale getirilenler, ALICI siparişine istinaden yurt içinden veya dışından ithal/temin edilen özel ürünler dahil)
  • Tüm gıda ürünleri,
  • Teslimden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallar,
  • Ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış kitap, CD, DVD, ses ve görüntü kayıtları, yazılımlar vb. dijital içerikli her türlü ürünler ile bilgisayar sarf malzemeleri,
  • Tüm fırın taşları,
  • Tüm hamur mayalama bezleri ve torbaları,
  • Tek kullanımlık ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.

 

İade işlemleri ve ücret iadeleri whatsapp hattı veya telefon üzerinden gerçekleştirilmemektedir. www.mutfakkitap.com internet sitesinden iade talep formu oluşturulmalıdır.

 

Ayıplı Malların İadesi:

Kargoda kırılmış ya da yıpranmış olarak gelen malların iadesi için kargo firmasıyla iletişime geçilerek tutanak tutturulması, faturada bulunan iade kısmının doldurularak isim, soy isim, telefon, imza şeklinde ürünle birlikte tarafımıza göndermeniz rica olunur. Tutanaksız ve ilgi yerleri doldurulmamış fatura ile gönderilen kargolar dikkate alınmayacaktır.

 

Kargo Ücreti:

Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürün veya ürünlerde kargo masrafı tamamen alıcıya aittir.

 

Para İadesi:

İade ürününüz ve ilgili yerleri doldurulmuş faturanız firmamıza ulaştığı günden itibaren 14 iş günü içerisinde para iadeniz gerçekleşmektedir.